Marka Patent Davaları Forum

Marka - Patent - Tasarım Hukuku => Tasarım Hukuku => Konuyu başlatan: Oguzhan - 12 Temmuz 2016, 17:51:33

Başlık: Tasarım Tescil Ücreti
Gönderen: Oguzhan - 12 Temmuz 2016, 17:51:33
Tasarım Tescil ücreti neye göre belirlenmektedir?
Bir sıkalası bulunmakta mı, patent büroları farklı farklı fiyatlandırma yapmakta, bilmeyen bir insanın kafası karışmakta, yardımlarınız için sağolun.
Başlık: Ynt: Tasarım Tescil Ücreti
Gönderen: Orijinal - 12 Temmuz 2016, 17:57:39
SAYIN OGUZHAN BEY,
TASARIM FİYATLANDIRMASINDA KAFA KARIŞIKLIĞI YAŞANMASI ÇOK DOĞAL ZİRA TPE ÜCRETİ VE PATENT VEKİLLİK ÜCRETLERİ TASARIM SAYISI, FOTOĞRAF SAYISINA HATTA FOTOĞRAFLARIN GÖRSEL BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR.
SİZE TAVSİYEM SİZ DOĞRUDAN VEKİLLİK ÜCRETİNİ SORUN VE AKABİNDE VEKİLİNE KULLANILACAK TASARIM VE FOTOĞRAF SAYISINI SORUP TPE DEN BİZZAT TPE ÜCRETİNİ ÖDEYİNİZ. BU DURUMDA ALDATILMA VE YANILMA İHTİMALİNİZ AZALIR. 
Başlık: Ynt: Tasarım Tescil Ücreti
Gönderen: patentx - 12 Temmuz 2016, 18:25:08
Arkadaşların belirttiği gibi tasarım tescillerinde alınacak ücret ve harç, tasarım sayısı, fotoğraf sayısı, boyutu hatta başvurunun online yapılıp yapılmadığına göre değişiyor eskiden kullanılan fotoğrafın renkli olup olmamasına göre de değişiyordu şimdi bu uygulama kalktı diye biliyorum.

Güvenilir bir patent firmasıyla en doğru şekilde başvurunun ve tpe harçlandırmasını yapmaktan başka çare yok. Marka gibi baştan ve kesin fiyatlandırma yapılamamakta