Gönderen Konu: Tasarım Devri İstanbul Mecidiyeköy  (Okunma sayısı 5445 defa)

eltutan

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 66
    • Profili Görüntüle
    • Eltutan Patent
Tasarım Devir

Tasarım tescili, buluş üzerinde sahibine mülkiyet hakkı sağlamaktadır, dolayısıyla tüm mallar gibi alım satım sözleşmelerine konu olabilirler ve TürkPatent nezdinde devir edilebilinir.

Tasarım devri ancak noterde yapılacak alım satım sözleşmelerinin TürkPatent’e devir harçlarının yatırılmasıyla ve işlemlerin yapılmasıyla gerçekleşir.

Tüm mal alım satımlarında olduğu gibi devir alınacak tasarımlar üzerinde kısıtlamalar, hacizler,…vb yasal engeller olup olmadığının araştırılması büyük önem taşımaktadır. Maalesef uygulamada sıklıkla buluşlar devir edilebilme kriterleri açısından incelenmeden sözleşmeler imzalanmakta ve devir bedeli ödenmektedir, bu durumda alıcı büyük zararlara uğramaktadır.

Sıklıkla rastlanan bir sıkıntıda, şirket kapatmalarında veya birleşmelerinde şirket adına tescillerin devirlerinin unutulmasıdır.

Eltutan Patent ve Hukuk Bürosu, sadece tasarım devir işlemlerini gerçekleştirmekle kalmaz ayrıca   devir edilebilme engelleri olup olmadığını hususunda da 1998 yılından bu yana edindiği teorik ve pratik bilgi birikimiyle hizmet verir.
Ankara, Kayseri, Trabzon, Van, Diyarbakır, Batman, Konya, Malatya, Çorum, Ordu, Samsun, Sakarya, Sarıyer, Kadıköy, İstanbul … Yurdun her köşesinden binlerce referansa sahip olmanın haklı gururuyla hizmet vermekteyiz.
Tüm Marka, Patent ve Tasarım işlemleri için tarafımızı arayabilirsiniz … ELTUTAN PATENT (212) 272 28 00 --- (541) 272 28 00