Gönderen Konu: Patente Tecavüz  (Okunma sayısı 5293 defa)

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
Patent hakkında tecavüzden doğan “ Patent Hakkına Tecavüzün Men’i ve diğer feri tedbirlerin istenmesi ‘ne “ ilişkin davalarda ,dava zaman aşımı süresi olarak BK.m.60’ a atıf yapılmak suretiyle 1 ve 10 yıllık dava zamanaşımı süresi öngörülmüş .Bu hususta ,patent hakkına tecavüz eden karşı tarafa ihtarname gönderilerek,tecavüzün giderilmesi ve diğer tedbirler ihtar edilmesine rağmen, ihtarname tebliğinden itibaren 1 yıl içinde dava açılmazsa ne olur?İhtarname tebliğinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra da karşı tarafa Patent Hakkına Tecavüzden ötürü dava açılabilir mi?

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
Borçlar kanununda belirtilen süreler Tazminat istemine yöneliktir yoksa hali hazırda devam eden Patent ihlalini kabul anlamında değildir.

Örneğin: Bir tecavüzü öğrendiniz ve ihtar çektiniz söz konu tecavüzden kaynaklı zararınız için öğrenmeden itibaren 1 olaydan itibaren 10 yıl içinde dava açmanız gerekir AMA 2 yıl dava açmadınız ve tecavüzde halen devam ediyor dava açmamanız tecavüzü kabul ettiğiniz anlamına gelmez 2. yılda tekrar dava açıp geriye doğru 1 yıllık süre için zararınızı ister diğer tedbirleri talep edebilirsiniz.

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
yeni borçlar kanunu alt süreyi 2 yıl olarak uzatmıştır dikkatinize sunarım

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
Daha ayrıntılı bilgi için http://www.eltutanpatent.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili link;

http://www.eltutanpatent.com/faydali-model-hukuku.html

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
ELTUTAN PATENT

“Markanız Emin Ellerde”

(212) 272 28 00