Gönderen Konu: Patent Satış İstanbul Patent Devir Ankara  (Okunma sayısı 4903 defa)

eltutan

  • Yönetici
  • *****
  • İleti: 66
    • Profili Görüntüle
    • Eltutan Patent
Patent Devir Patent Satış

Patent Devir
Buluş tescili, buluş üzerinde sahibine mülkiyet hakkı sağlamaktadır, dolayısıyla tüm mallar gibi alım satım sözleşmelerine konu olabilirler ve TürkPatent nezdinde devir edilebilinir.

Buluş devri ancak noterde yapılacak alım satım sözleşmelerinin TürkPatent’e devir harçlarının yatırılmasıyla ve işlemlerin yapılmasıyla gerçekleşir.

Tüm mal alım satımlarında olduğu gibi devir alınacak buluş üzerinde kısıtlamalar, hacizler,…vb yasal engeller olup olmadığının araştırılması büyük önem taşımaktadır. Maalesef uygulamada sıklıkla buluşlar devir edilebilme kriterleri açısından incelenmeden sözleşmeler imzalanmakta ve devir bedeli ödenmektedir, bu durumda alıcı büyük zararlara uğramaktadır.

Sıklıkla rastlanan bir sıkıntıda, şirket kapatmalarında veya birleşmelerinde şirket adına tescilli tescil devirlerinin unutulmasıdır.

Eltutan Patent ve Hukuk Bürosu, sadece buluş devir işlemlerini gerçekleştirmekle kalmaz ayrıca  buluşların devir edilebilme engelleri olup olmadığını hususunda da 1998 yılından bu yana edindiği teorik ve pratik bilgi birikimiyle hizmet verir.

İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Aydın, İzmit, Sakarya, Çorum, Denizli, Urla, Şişli, Beykoz, Biga, Bilecik … Yurdun her köşesinden binlerce referansa sahip olmanın haklı gururuyla hizmet vermekteyiz.
Tüm Marka, Patent ve Tasarım işlemleri için tarafımızı arayabilirsiniz … ELTUTAN PATENT (212) 272 28 00 --- (541) 272 28 00