Gönderen Konu: Patent Arama  (Okunma sayısı 3783 defa)

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
Patent Arama Ben makine sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın sahibiyim, firmamız kendi çapında birçok yeniliğe imza atmaktadır. Yaptığımız buluşların ve yeniliklerin çoğunu kendi bünyemizde kendi çabamızla oluşturmaktayız. Yaptığımız buluşlar için patent tesciline başvurduğumuzda bazıları yenilik incelemesinden olumsuz rapor almaktalar halbuki bazı değişikliklerle ürün farklılaştırılabilinir bunun için önceden mevcut patentleri araştırabilmemiz mümkünmü. Bu sayede boşuna zaman ve patent masrafı yapmaz ve ürünümüzü daha gelişmiş kılabiliriz. Yanıtlarınız için tşk.

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
Tam ve doğru bir araştırma yapmaimkanı yoktur ama TPE sitesinde ürün adı, sahip adı, buluşcu adıyla giriş yaparak ayrı ayrı araştırma yapabilirsiniz. TPE de benzer ürünleri inceleyebilir ürününüzle benzer ürünler arasındaki ortak ve farklı yönleri tespit edebilirsiniz

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
   
Derinpatenttin dediği husus doğru ve faydalı olur ama eksik çünkü TPE sadece Türkiye de ki patentleri gösterir halbuki patent yenilik incelemesi tüm dünya için yapılır bu durumda tek tek bütün ülkelerde inceleme yapman gerekir, bu da imkansızdır.

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
Patent başvurusu yapmadan önce patent büronuzdan benzer patentler hakkında araştırma yapmalarını isteyiniz

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
ön inceleme araştırma raporu alabilirsiniz

Ziyaretçi

  • Ziyaretçi
ELTUTAN PATENT

“Markanız Emin Ellerde”

(212) 272 28 00