Gönderen Konu: Patent Araştırması  (Okunma sayısı 8563 defa)

Patent Tescil

  • Ziyaretçi
PATENT ARAŞTIRMASI;

Patent başvurularının birçoğu yeterli araştırma yapılmadan gerçekleştirildiğinden ret edilmekte olup başvuru sahipleri boşu boşuna zaman ve para kaybetmektedirler.

Teknik bir konu hakkında yeni bir teknoloji geliştirmek için ciddi arge yatırımı yapmak gerekir. Sadece arge yatırımı yapmakta yeterli olmayıp konusunda uzman olan bir ekibin uzun bir süre konu hakkında çalışması gerekir.

Zaman, Emek, Bilgi ve Para karşılığı oluşturduğunuz buluşun Patent ve Faydalı Model tesciliyle korunamaması veya zaten keşfedilmiş ve başkası adına tescilli olması halinde uğranılacak zararın telafisi imkansız olacaktır.

Halihazırda bilinen ve bulunmuş bir teknolojiyi tekrardan keşfetmek için zaman ve para harcamamak için mutlaka patent araştırılması yapılmalıdır. Fakat herhangi bir teknoloji ile ilgili var olan buluşları öğrenmek için araştırma yapmak zordur ve her zaman kesin sonuç sağlamaz.

Bu nedenle henüz tescil sürecini tamamlamayan bir buluşun ticari alanda kullanılması ciddi riskler içerir, en uygun olan buluşun tescil sürecini tamamlamasından sonra kullanılmasıdır.

Ön araştırma, buluşun tescil edilip edilemeyeceği hususunda bir tahmin olup nihai kararı TürkPatent verecektir. Yapılan hiçbir patent ön araştırması yüzde yüz kesin ve doğru olmasa da uzman bir gözle hakkıyla yapılan araştırmalar çoğu zaman gereksiz yere yatırım yapmanın önüne geçebilir. Nihayetinde başvuru hakkında kararı ancak TürkPatent vermektedir!

Eltutan Patent, 1998 yılından bu yana edindiği bilgi birikimi ve deneyim, teknik donanım, uzman Marka ve Patent vekili hukukçuları aracılığıyla patent ön araştırma hizmetini üye olduğu ücretli ve ücretsiz veri tabanlarını kullanarak makul hizmet ücreti karşılığında sunmaktadır…

PATENT ARAŞTIRMASI İÇİN

http://www.eltutanpatent.com/patent/patent-arastirmasi

+90 (212) 272 28 00