Gönderen Konu: Davayı Red Etme Kolaycılığı  (Okunma sayısı 4492 defa)

Av. Zynl

  • Ziyaretçi
Son 10 yıldır, kanımca Mahkemeler davaları enine boyuna araştırıp, hukuki değerlendirme yaparak karar vermek yerine DAVALARI RED ETME KOLAYCILIĞI yapmaktalar.
Öyle davalar var ki dosyada 3 lehe bilirkişi raporu olmasına rağmen ısrarla 4. kez bilirkişiye gidip aleyhe rapor gelince "şeyinde inci bulmuş sevinciyle.." hemen davanın reddine karar verilmektedir.
Özellikle
Marka ve Patent davalarında Tazminat istemli davalarda başta bilirkişiler olmak üzere tazminat hesabı zor geldiğinden olacak "tecavüz yoktur" çıkarımıyla red edilen davalar hat safhadadır.
30 yıllık meslek hayatımda hiç bu kadar red edilen dosyam olmamıştı. Bu devirde davacı vekili olmak yerine davalı vekili olmak çok daha avantajlı zira bana göre bilirkişiler ve hakimlere davayı red etmek daha kolay geliyor gibi.
 

Av. Ferhan

  • Ziyaretçi
Çok haklı bir tespit yapılmış, bende son yıllarda özellikle bilirkişi heyetlerince kasıtlı olarak davayı red ettirecek şekilde rapor oluşturduklarına inanıyorum çünkü davayı red ettirecek şekilde oluşturulan raporlarda mali hesaplama, tazminat miktarını hesaplama yer almıyor. Mali bilirkişi bir imzaya 1.000TL alıyor birşey yapmıyor sanki Hakim de bu yönde bir kolaycılık işine girmiş gibi geliyor bana.