Gönderen Konu: Marka Hükümsüzlük Davası  (Okunma sayısı 5702 defa)

Cliotex

  • Ziyaretçi
Bir markamıza, hükümsüzlük davası açılmış, TPE tarafından tescili yapılan ve yıllardır kullanılan markalar hakkında dava açılabilinir mi?
Yani hükümsüz kılınır mı? Yaptığım yatırımlar ne olur, nasıl bir karar oluşur.
Tavsiyeleriniz nedir? Teşekkürler

Av.Eylem

  • Ziyaretçi
Tescilli markalara karşı her zaman hükümsüzlük davası açılabilinir.
Dava açılması markanın hükümsüz kılınacağı anlamına gelmez, davacının iddiasını dikkatlice incelemek gerekir. Davacı gerçek hak sahipliği, markanın genel kavram olması, markanın kullanılmaması vb nedenlerden hangisine dayandı, bu dayanağı ne derece doğru bunun dosya kapsamında iyice değerlendirilmesi sonucunda karar verilir.
Yeterli ve iyi bir savunma yapılmaması halinde haliyle markanın hükümsüz kılınması doğrultusunda karar çıkabilir.
Bu aşamada işi şansa bırakmamak için marka uzmanı ve marka avukatınızla acil olarak toplanmanızı ve açılan davaya hazırlanmanızı tavsiye ederim.

1734

  • Ziyaretçi
Öncelikle,
açılan dava haklı veya haksız olsa da ciddiye alınmalı ve ciddi bir şekilde hazırlanmalıdır.
10 yıllık Avukatlık tecrübemde; ne olmaz, ne akla zarar denilen davaların, taleplerin Mahkemelerce kabul edildiklerine tanık oldum.
Bu gözlem için illa Avukat olmaya gerek yok örneğin bu ülkenin Genelkurmay başkanı Terörist diye hapis yattı ceza aldı siyasi rüzgar yön değiştirmeseydi belki karar Yargıtayca onanacaktı.   Sen Genelkurmay Başkanından daha kallavi olmadığına göre işini sıkı tut...

cenk ce

  • Ziyaretçi