Gönderen Konu: En iyi marka avukatı  (Okunma sayısı 5145 defa)

Nilüfer Aksu

  • Ziyaretçi
En İyi Marka Avukatı

En iyi marka patent avukatı kimdir?

Avrupa ve Amerika’da ki hukuk ofisleri şirketleşmiş olup her birisinde yüzlerce Avukat çalışmaktadır, firmada çalışan Avukatlar da kendi aralarında uzmanlıklara ayrılmakta olup Boşanma Departmanı, Ticari Dava Departmanı, Ceza Departmanı, Patent Departmanı.. gibi uzmanlık alanları oluşmaktadır, her departmanın başında da firma ortağı bir avukat bulunmaktadır…

Ülkemizde Avukatların şirketleşmesi yasak olup maalesef ortaklık kurmada ülke insanı olarak sıkıntı yaşadığımızdan gelişmiş ülkelerde ki gibi profesyonelleşmiş köklü hukuk firmaları yoktur.

Her ne kadar ülkemizde de bazı hukuk ofislerinde onlarca hatta yüzlerce avukat çalışsa da buralarda çalışan avukatlar büronun ortağı değil işçisi konumunda olduklarından tam bir verimli çalışma, firmaya katkı olmamakta.

Kalabalık ofislerde işçi olarak çalışan avukatlar daha ziyade genç ve deneyimsiz kalmaktadırlar. Bu tür kalabalık ofislerde de avukat sirkülasyonu çok olmakta 3/5 yıl süren davalarda dosyayla ilgilenen genç avukatlar sıklıkla değişmektedir. Bu durumda dosyada hukuksal eksikliklerin, kopmaların yaşanmasına neden verebilir… 

Dolayısıyla ülkemizde sırf kalabalık olduğu için bir hukuk firmasına gitmek davanızın acemi bir avukat hatta stajyer avukat tarafından görülmesine sebep olabilir.

BU NEDENLEDİR Kİ ÜLKEMİZDE BUTİK HİZMET ANLAYIŞIYLA HİZMET VEREN HUKUK OFİSLERİNİN TERCİH EDİLMESİ DAHA AKILLICA OLACAKTIR!


Marka hukuku alanında da bir Avukat tercihi yapılacaksa BUTİK HİZMET anlayışıyla hizmet veren ve ana uğraş alanı MARKA HUKUKU olan firmaları tercih etmek gerekir.

Yaman

  • Ziyaretçi
Nilüfer Hanım,
çok güzel bir tespit yapmışsınız fakat marka hukuku konusunda net ve açık olarak önerebileceğiniz butik anlayışa sahip avukat ofisleri verebilir misiniz?

Nilüfer Aksu

  • Ziyaretçi
Yaman Bey,
bu tür konularda pek önerme, tavsiye yapmak istemem çünkü yanlış anlamalara sebebiyet verebilir
ama ben marka ve patent ihtilafı yaşasam ve avukat tutma ihtiyacı duysam müracaat edeceğim ancak dört belki beş avukatlık ofisi vardır.

Bunlarda;

Av. Cahit Suluk,
Av.Murat Eltutan,
Kenaroğlu Hukuk,
Av.Vehbi Kahveci,
Gün Hukuk,