Marka Patent Davaları Forum

HABERLER => Haber Paylaşım ve Yorumları => Konuyu başlatan: eltutan - 19 Mayıs 2016, 13:58:25

Başlık: Şeffaf Ahşap Üretildi
Gönderen: eltutan - 19 Mayıs 2016, 13:58:25
Şeffaf ahşap geliştirildi!

İsveç Royal Instute of Technology (KTH) araştırmacıları şeffaf ahşap geliştirdi ve buluşu seri üretime hazır hale getirdi.
İsveç Royal Instute of Technology (KTH) araştırmacıları şeffaf ahşap geliştirdi ve buluşu seri üretime hazır hale getirdi. Teknoloji enstitüsünde çalışan bilim insanları elde edilen materyalin şeffaf olmasına rağmen çok güçlü ve dayanıklı olduğunu söylüyor. Cam gibi görünen malzeme ahşap mukavemetine sahip.

Bu yeni materyal ile yapıların bazı bölümleri şeffaf inşa edilebileceği düşünülüyor.
Hatta yakın gelecekte, pencerelerin tamamen ahşaptan yapılması düşünülebilir.
Başlık: Ynt: Şeffaf Ahşap Üretildi
Gönderen: ilke - 19 Mayıs 2016, 14:10:09
Şeffaf ahşap,
bu haber benimde çok ilgimi çekmişti. Ahşap özelliklerinde fakat saydam, ilk başta ne işe yarar diye düşünüyor insan fakat düşününce bir defa cam gibi kırılgan değil aynı tahta gibi dayanıklı ve bir esnekliği var sonra işlemesi daha kolay al malzemeyi koy tornaya şekillendir, evde cam kesemezsin ama bunu testereyle kesebilir hatta duvara çiviliyebilirsin.

İlk başta çok saçma ve yararsız bir buluşmuş gibi bir algı yaratıyor fakat biraz düşününce son derece yaygın kullanıma sahip müthiş faydalı olacak bir buluş olduğu idrak ediliyor.
   
Başlık: Ynt: Şeffaf Ahşap Üretildi
Gönderen: Engin Yurt - 20 Mayıs 2016, 20:05:38
Çok saçma bir buluş gibi ama bence çok çılgın hatta zihni sinir bir durum söz konusu; kimin aklına gelmiş ki tahtayı şeffaf yapmak ve buna kafa yormak, aynı kafa yarın öbür gün demiri de şeffaf yapar. TEBRİKLER!